سرمایه‌گذاری ترکیه و فرانسه در پروژه‌های عمرانی و خدماتی مرند

 

سرمایه‌گذاری ترکیه و فرانسه در پروژه‌های عمرانی و خدماتی مرند
 

 

معاون مشارکت و سرمایه‌گذاری شهرداری مرند از سرمایه‌گذاری کشور فرانسه و ترکیه در پروژه‌های عمرانی و خدماتی این شهر خبر داد.
 

به گزارش خبرنگار صدا وسیما از مرند، کریم امامی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران از اجرا و عقد قرارداد ۳۱ پروژه مشارکتی خبر داد و گفت: فاز اول بازار بزرگ شهر مرند با ۶۱۰ میلیارد ریال، مجتمع قائم با ۱۰۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و زیرگذر میدان امام خمینی (ره) با ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از جمله مهم‌ترین طرح‌های مشارکتی هستند که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال اجرا هستند.

وی از برگزاری همایش سرمایه‌گذاری در شهرستان مرند خبر داد و یادآور شد: این همایش در نیمه نخست سال‌جاری برگزار می‌شود از این رو از تمام سرمایه‌گذاران علاقمند به سرمایه‌گذاری در مرند دعوت می‌کنیم در این همایش شرکت کنند.

امامی افزود: شهرداری مرند صرفا به ساخت و اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی نمی‌پردازد بلکه با تشکیل اتاق فکر و دعوت از نخبگان شهر مرند برای مشاوره توسعه شهری گام‌های مثبت و مؤثری برداشته است.

وی با بیان اینکه هشت شرکت بزرگ سرمایه‌گذار داخلی و خارجی با شهرداری مرند همکاری می‌کنند، یادآور شد: علاوه بر سرمایه‌گذاران استانی و بومی چند سرمایه‌گذار خارجی از جمله از کشور فرانسه و ترکیه در پروژه‌های عمرانی و خدماتی مشارکت می‌کنند و به زودی تفاهم نامه همکاری با آنان بسته خواهد شد.

غلامرضا جمشیدی مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری مرند نیز در این نشست به تشریح عملکرد این واحد شهرداری پرداخت و گفت: در حال حاضر سرانه فضای سبز شهر مرند ۳٫۲ متر است که با کاشت و جنگل کاری ۴ هزار اصله درخت از نوع کاج، اقاقیا، سروناز و… به ۶٫۲ متر خواهد رسید.

وی از حفر یک دهنه چاه برای آبیاری فضای سبز یوموری تپه خبر داد و اظهار کرد: با حفر این چاه فضای سبز و درختان اطراف و ورودی شهر آبیاری خواهند شد.

/ 0 نظر / 8 بازدید