برج گردان دیدنی دبی...در اقتصاد مرند بخوانید

برج گردان دیدنی دبی

 

همه چیز برای ساخت برج متحرک در دبی فراهم شده است .

این برج که آن را برج 55 نامیده اند متحرک است و هر طبقه آن به طور جدا گانه قابل چرخش است!

این برج بی نظیر با جذب انرژی خورشیدی و ذخیره آن روشنایی خودش را تامین کرده و برای چرخش هم از همین انرژی کمک می گیرد.

این آسمان خراش هر هفت روز یکبار 360 درجه به دور خودش می گردد.

 

برج گردان 313 متری با ساختار کاملا اکولوژیکی و دوستدار محیط زیست با بودجه 330 میلیون دلار در دبی ساخته می شود.

طراح این برج گردان دیوید فیشر معمار 58 ساله ایتالیایی است. این برج اولین ساختمان کاملا گردان در دنیا است. این آسمانخراش 313 متر ارتفاع دارد و از 67 طبقه با بودجه 330 میلیون دلار ساخته می شود.

این برج به دلیل برخورداری از سیستمهای تامین انرژی خورشیدی و بادی و گردان بودن ساختمان، ساکنان آپارتمانهای این برج می توانند با تغییر زاویه آپارتمان، چشم انداز مورد نظر خود را که بیشترین نور روز را در اختیار می گذارد انتخاب کنند و همچنین انرژی محل سکونت خود را براساس نیاز تغییر دهند.
براساس گزارش آنسا، این ساختمان کاملا دوستدار محیط زیست است و با کمک پانلهای خورشیدی که بین هر طبقه نصب شده اند و توربینهای بادی انرژی خود را به روشی کاملا خودکفا تامین می کند.

در حقیقت روی سقف هر آپارتمان در هر طبقه پانلهای خورشیدی قرار گرفته اند که با هر بار چرخش آپارتمان نور خورشید را جمع آوری کرده و انرژی لازم آپارتمان را براساس نیاز تامین و بقیه انرژی را ذخیره می کنند.
این برج در مدت یک سال می تواند در حدود 190 میلیون کیلووات انرژی به ارزش بیش از 7 میلیون یورو تولید کند.
در داخل این برج یک هتل شش ستاره، ادارات و آپارتمانهای در مقیاس وسیع قرار دارند و در طبقات آخر 5 ویلا هریک به مساحت هزار و 500 متر با پارکینگ خودرو در همان طبقه ساخته می شود.

 خودروها می توانند با آسانسور ویژه ای به پارکینگ ویلا حمل شوند. پنت هاوس برج گردان دبی مجهز به استخر و باغ نیز است. همچنین در طبقه 64 آن یک باند فرود هلیکوپتر در نظر گرفته شده است.
90 درصد این ساختمان به صورت پیش ساخته در کارخانه ساخته می شود و تنها 90 تکنیسن در ساخت آن مشارکت دارند درحالی که برای ساختن برجهای در ارتفاع مشابه به کار بیش از دو هزار کارگر نیاز است.


منبع:سایت معماری تهران غرب

 

/ 1 نظر / 15 بازدید
omid

ارسال ایمیل انبوه توسط " ایمیل ایرانیان" http://iranianemail.vvs.ir ‌ ‌‌