به گزارش خبرنگار عصرایران ، گروه های امداد که به مناطق زلزله زده در آذربایجان شر

به گزارش خبرنگار عصرایران ، گروه های امداد که به مناطق زلزله زده در آذربایجان شرقی عزیمت کرده اند ، از خرابی های گسترده به ویژه در اهر و مدر مناطق روستایی خبر می دهند که باعث مرگ تعداد زیادی از هموطنانمان شده است.

بر اساس آمارهای اعلام شده توسط مقامات رسمی ، تا لحظه مخابره این خبر ، کشته شدن  300 نفر تأیید شده است.کشته شدگان عمدتاً از شهرستان های اهر ، ورزقان و هریس هستند.

زلزله

 
 همچنین  تاکنون بیش از 2600مجروح شمارش شده اند. این افراد کسانی هستند که توسط مراکز رسمی مورد درمان قرار گرفته اند و در واقع ، تعداد مجروحان بیش از این است. از این تعداد ، مجروحانی که اوضاع وخیم تری داشتند در بیمارستان های ارومیه ، خوی ، تبریز و اردبیل بستری شده اند و بقیه در مراکز درمانی مناطق حادثه دیده  تحت درمان قرار گرفته اند.

زلزله


با توجه به این که تا کنون تعدادی از مجروحان در بیمارستان ها جان خود را از دست داده اند ، این نگرانی وجود دارد که آمار کشته شدگان ، باز هم افزایش یابد.

زلزله

هشدار وزارت بهداشت:احتمال بروز بیماری در منطقه

وزیر بهداشت و درمان که از مناطق زلزله زده دیدار کرده بع باشگاه خبرنگاران صدا و سیما گفت: مردم این مناطق هنوز به غذا ، چادر و آب آشامیدنی نیاز دارند.
مرضیه وحید دستجردی با اشاره به این که از نظر رسیدگی به مصدومین در حال حاضر هیچ مشکلی وجود ندارد و همه آنها به بیمارستان منتقل شده اند گفت : بیشتر مشکلات افراد  آسیب دیده امواتشان است که روی زمین مانده و باید هر چه سریعتر کارهای مربوط به دفن عزیزانشان تسریع پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: تمام بیمارستان ها از نظر دارو، تجهیزات پزشکی و پزشکان متخصص هیچ نوع کمبودی ندارند.

در همین حال معاون وزیر بهداشت با اشاره به قطعی آب در مناطق زلزله زده گفت:احتمال بروز بیماری وجود دارد.
حسن امامی رضوی افزود:متأسفانه بیمارستانهای شهرهای اهر و هریس تخریب شده است البته تخریب بیمارستانها خیلی زیاد نیست اما چون بیم ریزش آوار، آسیب دیدگی و بروز حوادث بعدی وجود داشت این بیمارستانها تخلیه شدند و کار درمان و نجات مصدومان بیشتر در بیمارستان شهرهای اطراف به خصوص تبریز انجام شد البته یک بیمارستان صحرایی نیز در ورزقان که بیمارستان ندارد بر پا شده است.

  استمرار حرکت گسل‌ها نگران‌کننده است

 
 در همین حال معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران وزارت کشور اعلام کرد: ما نگران وضیعت گسل‌ها هستیم چرا که این گسل‌ها در حال تعریض هستند.
 

زلزله


اکبرپور با تأکید براینکه آماده‌باش نسبی به استان‌های همجوار آذربایجان شرقی داده شده، گفت: استمرار حرکت گسل‌ها نگران‌کننده است.

cمین لرزه عصر روز شنبه شهرستان های اهر و ورزقان در استان آذربایجان شرقی تاکنون دهها پس لرزه داشته است که این امر نگرانی مستمر مردم را در پی داشته است.
پیش بینی می شود پس لرزه ها 24 الی 48 ساعت ادامه یابد.

عملیات نجات ادامه دارد

 جمعیت هلال احمر اعلام کرد که با برپایی 3 هزار چادر 16 هزار زلزله‌زده را اسکان موقت داده است. همچنین تا کنون صدها نفر ، زنده از زیر آوارها بیرون آورده شده و نجات پیدا کرده اند. از آنجا که 24 ساعت نخست بعد از زلزله برای افراد زیر آوار مانده حیاتی است ، برای تسریع در عملیات نجات ، 15 تیم "سگ زنده یاب" به مناطق آسیب دیده اعزام شده اند.

امدادترافیک سنگین در محور اهر- تبریز


 براساس گزارش پلیس راه‌ کشور، در پی زلزله عصر روز شنبه استان آذربایجان شرقی در حال حاضر بار ترافیکی محور "اهر ـ تبریز" سنگین است.
پلیس راه کشور از رانندگان خواست که از مسیرهای جایگزین استفاده کنند و با ماموران راهنمایی و رانندگی همکاری لازم را داشته باشند.

زلزله


همچنین راه ارتباطی از تبریز به اهر (15 کیلومتری اهر) به علت تخریب قطع است که آمبولانس‌ها مجبور شدند از مسیر مشکین‌شهر به ورزقان بروند.

/ 1 نظر / 34 بازدید
بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345434781.81